FESTIVALOVÁ soutěž

o nejlepší krátký komiks do 10 stran

Oblíbená komiksová soutěž se v rámci festivalu FRAME koná i letos. V loňském roce jsem obdrželi téměř 200 příspěvků z celého světa. S novým ročníkem, přichází nové téma – The Art of Hate. Autor vítězného komiksu obdrží 250 EUR a hodnota dalších cen přesahuje 500 EUR. Podmínky soutěže zůstávají i pro tento rok stejné, před zapojením do soutěže si je prosím pečlivě přečtěte, odkaz naleznete níže. Vybraná díla se stanou součástí komiksové antologie, která bude pokřtěna 2. listopadu na festivalu FRAME. Pozor termín odevzdání prodloužen do 15. září.

SOUTĚŽ 2018

The Last Tree

Vítězem druhého ročníku festivalové soutěže o nejlepší krátký komiks do 10 stran na téma The Last Tree se stal slovenský autor Michal Nagy a jeho eponymní komiks The Last Tree. Druhé místo obsadila Liisa Kruusmägi z Estónska za komiks s názvem Great Story a Yevgeny Busel z Běloruska. Ceny poroty obdrželi  Alexey Konkov z  Ruska a Rebecca Jones z Velké Británie za  “Gutted“. Výhercům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za jejich zapojení do soutěže.

the last tree

Michal Nagy

zvláštní cena poroty

soutěž 2017

WAKE UP

Vítězem prvního ročníku festivalové soutěže o nejlepší krátký komiks do 10 stran na téma Wake Up se stal český autor Marek Rubec a jeho komiks Refugees. Zvláštní cenu poroty získali tito autoři: B. Carrot, Fox & Squirrel (Nizozemsko), Dan Mazur, Face Time (USA), Franz Suess, Hannah in Time (Rakousko), Iveta Merglová, Good Morning (Česká Republika). Antologii Wake Up s pečlivě vybranými komiksy 97 autorů a hýřící barvami si můžete objednat v e-shopu vydavatelsví Centrála a No Ordinary Heroes. Pozor, antologie váží 2 kg!

REFUGEES

Marek Rubec

zvláštní cena poroty