WORKSHOPY

Margaux Bigou

Jak si vyrobit svůj komiks

Tomáš Zahrádka (LIVE STREAM)
Středa 18.11. – 17:00/19:00

 

Workshop pro všechny tvořivé děti s Tomem Zahrádkou. Tomáš vyučuje kreslení a tvorbu komiksu v Aeroškole a taky pro projekt Post Bellum, kde s dětmi z celé republiky společně mapují příběhy pamětníků. Vytvořte si vlastní příběh ve formě komiksu, ze kterého si společně složíte knížečku. Výtvarné potřeby si vyberte podle toho, co máte rádi. 

Workshop je zdarma a přihlásit se můžete na našem emailu info@framefestival.cz.  Workshop bude vysílán živě přes Google Meet a je omezen na deset účastníků. Více informací všem zájemcům zašleme v potvrzovacím emailu.

Co budeme potřebovat:
– čistý papír formátu A3 (nebo minimálně A4)
– nůžky
pero, tužku, pastelky a / nebo fixy

Margaux Bigou

Výroba balícího papíru ROE (předtočené video)

Online kurz potisku vlastního originálního balícího papíru, který si vyzdobíme pomocí obtisků z houbiček na nádobí – dají se z nich stříhat různé tvary, houbičky mají různé struktury, barev je obrovská škála, prostě fantazii se meze nekladou! Nechte se inspirovat, co vše lze pomocí těchto základních materiálů vytvořit. Čím originálnější baličák, tím větší radost obdarovaného :).

Co budeme potřebovat:
– čistý balící papír (bílý nebo recyklovaný)
– houbičky na nádobí, takové ty malé nejlevnější (ty mají nejlepší strukturu při obtisku), ale mohou se použít i jiné
– nůžky
– barvy (akrylové, temperové nebo vodové) a štětec
– mističku na míchání barvy

O lektorce:
ROE je malé textilní studio Lindy Retterové. Se základy v animaci a ilustraci se nyní věnuje převážně experimentálnímu tisku. Použitím různých tiskových technik vznikají limitované textilní kolekce, ziny a doplňky.

ROE
Margaux Bigou

Hravý komiks

Juliána Chomová (LIVE STREAM)
pátek 20.11. – 17:00/19:00

 

Vyprávění příběhu komiksem nemá hranice. Pod vedením komiksové autorky, Juliány Chomové vytvoří děti improvizované krátké příběhy na širší téma doma sezení v době Corony. Na online workshop si bude potřeba předem připravit barevné papíry, nůžky, pastelky, fixy a tyčinkové lepidlo. Bude se stříhat, trhat, čmárat a vymýšlet příběh z životů malých komiksáků. Workshop je vhodný pro děti od 7 do 12 let. Workshop je zdarma a přihlásit se můžete na našem emailu info@framefestival.cz

Workshop bude vysílán živě přes Google Meet a je omezen na deset účastníků. Doba trvání workshopu jsou 2 hodiny. Více informací všem zájemcům zašleme v potvrzovacím emailu.

Co budeme potřebovat:
– barevné papíry
– nůžky
– pastelky, fixy
– tyčinkové lepidlo

O lektorce:
Juliána Chomová dlouhodobě působí v Praze jako ilustrátor a člen sítotiskového studia Fatcat press. Je absolventkou Ateliéru Ilustrace na pražské UMPRUM. Věnuje se autorské knize, kresbě a komiksu. Juliána v této době vydává pod nakladatelstvím Lipnik rozsáhlý komiks Spiritistky, který vytvořila podle scénáře Kláry Vlasákové. Spiritistky vyhráli ještě před dokončením Cenu Book in progress 2019. Za trilogii pracovních sešitů Hafanova dobrodružství byla oceněna Nadací Miroslava Šaška a následně 1. místem v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2016. 

Margaux Bigou

Vyrob si svého robota recyklátora

Marie Urbanková  
Pro školní skupiny

V místech, kam se člověk vydává jen obtížně třeba do hlubin oceánu nebo do vesmíru, posílá za sebe robota. Robot umí skoro úplně všechno a není vůbec vyloučeno, že jednou bude mít každý z nás malého robota za parťáka. Přijď si vyrobit svého robota recyklátora s použitím všeho, co se najde, s výtvarnicí Marií Urbánkovou v dílně časopisu RAKETA. 

KONTAKT

CZ +420 775 054 328
EN +420 777 095 094

EMAIL

info@framefestival.cz
exhibitors@framefestival.cz

Newsletter