Vyberte stránku

Workshopy

Zdarma, podmínkou pouze registrace na danou událost.

sobota 10:15 - 11:00

Master Class
3D grafika a její aplikace v ilustraci

Ilustrátor

Dominik Turan

Po úvodním představení své tvorby se Dominik Turan zaměří na podrobnější popis 3D prostředí a úvod do 3D modelovacího softwaru Blender.

Vysvětlí rozdíl mezi dvěma nejčastějšími typy 3D grafiky, PBR a stylizované vykreslování.

Ukáže stylizované projekty, na kterých pracoval, a členění technik: freestyle, grease pencil a toon shader.

Srovná 3D techniky s běžnými ručně kreslenými a vyjmenuje výhody a nevýhody zařazení 3D softwaru do vašich projektů.

Chci se přihlásit na master class

Sobota 10:30 - 12:00

Workshop
Jarmil v Indii

Ilustrátor

Marek Rubec

Děti společně vytvoří nekonečně dlouhou ulici plnou dopravních prostředků, lidí, zvířat a věcí (můžou být i promluvové bubliny).

Inspirací bude typická indická ulice zachycená v komiksu Jarmil in India. Děti budou na tvorbě spolupracovat, každá kresba (nakreslená a vystřižená) bude součástí společného celku.

Děti se nemusí striktně držet indických reálií a mohou vytvářet surreálná/fantastická spojení různých dopravních prostředků a tvorů.

Vede Marek Rubec.

Počet účastníků: max 15 os.

Chci se přihlásit na workshop

Sobota 12:00 - 12:45

Master Class
Sketchnotes (EN)

Komiksová autorka & Ilustrátorka

Aino Sutinen

Sketchnoting nebo-li vytváření vizuálních poznámek, např. z debat či prezentací.

Master class je rozdělena do dvou částí. V první části si ukážeme různé způsoby a styly zaznamenávání vizuálních poznámek a následně si vytvoříme vlastní sketchnotes z nabídky festivalového programu. V druhé části se v domluvený čas sejdeme nad vytvořenými poznámkami.

Aino Sutinen je finská komiksová autorka a profesionální ,,skicařka“ spolupracující s celou škálou klientů, mezi nimiž jsou firmy, univerzity, nevládní organizace i státní správa aj.  Vytváří je také jen pro zábavu a ráda experimentuje s různými styly.  

Master Class proběhne v anglickém jazyce

Chci se přihlásit na master class

Saturday 14:00 - 15:30

Workshop
Jak na komiks:
Základy komiksové tvorby

Ilustrátorka & Herní návrhářka

Zuzana Slavíková

Účastníci workshopu se dozví základní informace o tvorbě příběhů a jejich vyprávění. Řekneme si, jak designovat hlavního hrdinu, jeho osobnost a motivace a jak s těmito charakteristikami dále pracovat. 

Zjistíme, jak body příběhu zachytit v rámci komiksových oken a jaké jsou možnosti obrazové kompozice. Načerpáme inspiraci z ukázek komiksových stripů a poté si účastníci sami vyzkouší tento drobný příběh vymyslet a nakreslit. 

Zuzana Slavíková je ilustrátorka zabývající se užitou ilustrací a tvorbou kreativních konceptů. Aktuálně pracuje na vlastní debutové počítačové hře s názvem Chicken Empire. Na workshopu bude zastupovat ateliér Komiksu a ilustrace pro děti z plzeňské Sutnarky, jehož je absolventkou.

Workshop je určen pro děti 10 až 15 let
Počet účastníků: max 15

Chci se přihlásit na workshop

Neděle 10:30 - 12:00

Workshop
Vesmírné koláže s Mezitah: Jádro pudla

Ilustrátor & Autor

Filip Zatloukal a Albert Maršík

Workshop koláže pro děti i jejich rodiče.

Ocitni se v kůži Anky a Elišky z komiksu Mezitah. Jejich denním chlebem je ve vesmírných hromadách šrotu hledat cenné kousky a z nich vylepšit nebo opravit vlastní loď.

Z hromady ilustrovaného kosmického šrotu budeš vybírat kousky, které se ti hodí pro sestavení unikátního zařízení. Nutná je dovednost samostatné práce s nůžkami a lepidlem (případně pod dohledem rodičů).

Počet účastníků: max 15

Chci se přihlásit na workshop

Neděle 13:00 - 14:00

Workshop
„Exquisite Corpse“ s Quentinem a Léem (FR, EN, CZ)

 

Ilustrátoři & Autoři

Léo Jacob & Quentin Girardclos

Workshop pro děti i dospělé s Quentinem a Léem z francouzského nakladatelství Mangeurs de pierres. Během workshopu budeme kreslit úžasné tvory a příšery. Poté si mezi sebou vyměníme papíry a nakreslíme evoluci prvního tvora, a vše zopakujeme.

Léo a Quentin budou pro inspiraci navrhovat různá témata, objekty, zvířata… Na závěr se ke každému vrátí jeho příšera s evolucemi, které vytvořili jiní. Workshop je určen všem od 10 let do 100 let.

Workshop vedou Quentin Girardclos a Léo Pol Jacob, autoři komiksů, ilustrátoři a zakladatelé nakladatelství Mangeurs de pierres.

Workshop bude probíhat v angličtině a francouzštině. Na místě bude i česky mluvící dobrovolník.

Workshop je uspořádán za podpory Francouzského institutu v Praze. 

Počet účastníků: max 10

Chci se přihlásit na workshop