Workshopy

Zdarma, podmínkou pouze registrace na danou událost.

SOBOTA 10:15-11:00

Master Class: Jak být úspěšnou ilustrátorkou pro gastro podniky, Nikola Hoření (CZ)

ILUSTRÁTORKA

Nikola Hoření

Master class o tvorbě měsíčních ilustrovaných menu, výloh restaurací, etiket na pálenky anebo třeba ilustrací na plakáty a hrnečky pro kavárnu. Zkrátka o kreslení, při kterém se člověku sbíhají sliny.

REZERVACE

$

Sobota 10:30-12:00

Workshop
Vesmírné koláže s Mezitah: Chyba lávky

AUTOŘI

Filip Zatloukal, Albert Maršík a Markéta Černá

Workshop koláže pro děti i jejich rodiče.

Ocitni se v kůži Anky a Elišky z komiksu Mezitah. Jejich denním chlebem je ve vesmírných hromadách šrotu hledat cenné kousky a z nich vylepšit nebo opravit vlastní loď.

Z hromady ilustrovaného kosmického šrotu budeš vybírat kousky, které se ti hodí pro sestavení unikátního zařízení. Nutná je dovednost samostatné práce s nůžkami a lepidlem (případně pod dohledem rodičů).

Počet účastníků: max 15
Délka workshopu: 1h 30 min
Věk: 5-15

REZERVACE

$

sobota 12:30-14:00

Food origami (CZ)

Garant

Česko-japonská společnost

Origami je staré japonské umění skládání papíru. Jeho počátky spadají až do 9. století našeho letopočtu. Skládanky se původně věšely pro štěstí k malým dárkům nebo jako obětiny božstvům. V průběhu staletí se origami vyvinulo ve zvláštní formu umění s mnoha možnostmi vytváření i použití a bylo převzato i v dalších kulturních okruzích. Dodnes má většina skládaných tvarů svůj vzor ve světě zvířat a rostlin. Během FRAME festivalu se zaměříme na tematické skládání spojené s jídlem – můžete si vytvořit vlastní hashioki (podložku k hůlkám) či krevetu na večeři.

Délka workshopu: 1 h 30 min
Počet účastníků: max. 15
Věk: 5-100

REZERVACE

$

Sobota 14:30-17:00

Arpilleras (vyšívané příběhy) s ilustrátorkou Bea Lema (EN, CZ)

Ilustrátorka

Bea Lema

Arpilleras jsou obrazy z malých kousků látek sestavené dohromady tak, aby vytvářely dojem určité scény. Tato technika pochází z Chile z období vojenské diktatury. Výšivky tvořily skupiny žen, které tímto způsobem vyprávěly a sdílely svůj příběh včetně sociálních a politických konfliktů.

Délka workshopu: 2 h 30 min
Počet účastníků: max 20
Věk: 9+

REZERVACE

$

Sobota 17:30 - 19:00

Příběh hodný vyprávění, Anna Vaivare (EN, CZ)

Ilustrátorka & Architektka

Anna Vaivare

Tento workshop bude o hledání příběhů v každodenním životě účastníků a vytváření autobiografických komiksů.

Anna Vaivare je ilustrátorka a architekta žijící v Rize v Lotyšsku. Vystudovala Fakultu architektury a městského plánování Technické univerzity v Rize a nedávno získala magisterský titul v oboru uměleckého tisku na Akademii umění v Lotyšsku. Do světa komiksu poprvé vstoupila tvorbou pro antologii š!, dále ilustrovala několik dětských knih a její díla byla vystavena v Lotyšsku i v zahraničí. Její komiksy jsou většinou  autobiografické příběhy. Kromě kreslení ráda maluje murály, peče dorty a dlouze se prochází po lesích.

Délka workshopu: 1 h 30 min
Počet účastníků: max 20
Věk: 15+

REZERVACE

$

NEDĚLE 10:30-12:00

Kaligrafie s Mayuko Hatto (EN, CZ)

 

Kaligrafie

Mayako Hatto

Umění štětce dokáže navodit pocit klidné mysli a mnoho lidí se kaligrafií, tušovou malbou a jinými formami umění zabývá coby formou meditace. Japonská kaligrafie klade větší důraz na proces psaní než na samotný výsledek. Zároveň obsahuje i nezanedbatelný duchovní rozměr, je způsobem poznávání a kultivace sebe sama. Kaligraf do svého díla předává kus své vlastní duše, každá kaligrafie je jedinečným odrazem jeho nit.


Délka workshopu: 1 h 30 min

Počet účastníků: max 10
Věk: 15+

REZERVACE

$

Neděle 13:00-14:30

Malování na tašky s Ha-Na-Mi (CZ)

Autorka

Ha-Na-Mi

Ha-Na-Mi nebo-li Míša Tomášová se před třinácti lety zamilovala do Japonska. O několik let později začaly získávat obrysy ručně dekorované výrobky, jejichž hlavní inspirací byly zprvu anime a manga. Postupem času se přidávaly další motivy, ale nakonec spojila své tři vášně = přírodu + Japonsko + ekologii.Tašky s předtištěnými omalovánkami, které si budete moci vybarvit. Malování fixami na textil. Po zažehlení lze tašku prát v pračce na 40°C. Tašky budou k zakoupení na místě, malá taška 150 Kč a velká taška 250 Kč.

Délka workshopu: 1 h 30 min
Počet účastníků: max 15
Věk: 5+

REZERVACE

$

Neděle 15:00-16:30

Jedno-okénkový surrealistický komiks na téma: Bufet, Martha Kuhlman (EN)

Autorka

Martha Kuhlman

S využitím šance jako odrazového můstku pro kreativitu, budeme tvořit “jedno-okénkové” komiksy s absurdními dialogy, v mnoha jazycích, generovanými skupinou. Workshop bude zahrnovat zahřívací kreslící aktivity, brainstorming, spolupráci a tvorbu několika komiksů. Nejsou potřeba žádné umělecké zkušenosti.

Délka workshopu: 1 h 30 min
Počet účastníků: max 15
Věk: 5–100

Martha Kuhlman je profesorka literární komparatistiky Brayantovy Univerzity na Katedře historie, literatury a umění. Je koeditorkou publikace: The Comics of Chris Ware: Drawing is a Way of Thinking s University Press of Mississippi (2010) s Davem Ballem a Comics of the New Europe s Josém Alanizem. Martha několik let vyučovala kurzy kreativity a komiksu, v roce 2018 vystavovala své dílo Kafka Komix v galerii AS220 v Providenci na Rhode Island. 

REZERVACE

$